Menu

Generalforsamling med indvielse og foredrag med Lars Lungi

image Lars Lungi
04. januar 2017 kl. 20:59
Generalforsamlingen afholdes tirsdag, d. 28. februar kl. 18.00

Årets generalforsamling bliver noget helt specielt, og vi håber på ekstraordinær stor deltagelse.

Generalforsamlingen bliver det første arrangement i det nyrenoverede klubhus på Sædding Skole. Dermed bliver generalforsamlingen en oplagt mulighed for, at opleve de helt nye lokaler for første gang. Der bliver således tale om et "smugkig", som senere bliver fortsat med en egentlig indvielse.

Som et yderligere krydderi, har vi inviteret EfB`s nye cheftræner, Lars Lungi til at komme og holde et inspirerende indlæg. Lungi har takket JA, og vil holde foredraget med titlen "Rejsen mod superliga træner, krydret med lidt nørderi". Lungi besvarer endvidere spørgsmål under vejs. Lungi vil uden tvivl komme ind på tiden i SGI-fodbold, hvor han blandt andet også har været træner på Sædding Skole.

Efter foredraget, byder klubben sædvanen tro, på stegt flæsk med persillesovs fra Den Røde Okse.

Programmet ser således ud:

kl. 18.00 Foredrag v/ Lars Lungi

kl. 19.00 Spisning

kl. 20.00 Generalforsamling

Generalforsamlingen kræver af hensyn til bespisning tilmelding.

Du kan tilmelde dig HER 

Tilmelding SENEST 20. februar 2017

Generalforsamlingen afholdes med dagsorden i henhold til vedtægterne:

1. Valg af dirigent.

2. Bestyrelsens beretning for det forløbne år.

3. Forelæggelse af regnskab for det forløbne år.

4. Fremlæggelse af budget for det kommende år, samt orientering om kontingentsatser.

5. Behandling af evt. indkomne forslag.

6. Valg af formand/ kasserer.

7. Valg af bestyrelsesmedlemmer samt 2 suppleanter.

8. Valg af 2 revisorer og en revisorsuppleant.

9. Eventuelt.

Forslag skal være bestyrelsen i hænde senest 8 dage før generalforsamlingen.

Bestyrelsen for SGI-fodbold

 

Kommende hjemmekampe
Januar 2018
19.
fredag
19.00
Sædding/G IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1 - Eliteserien (2005) 11M • Pulje 151
Guldager IC Kunstgræsbane
Vejle B
Guldager IC Kunstgræsbane
20.
lørdag
10.30
Sædding/G IF
Herrer
U15
Vinterturn: U15 Drenge Liga 3+4 (2003) 11M • Pulje 1
Guldager IC Kunstgræsbane
Rødding IF (U16)
Guldager IC Kunstgræsbane
20.
lørdag
11.20
Sædding/G IF
Herrer
U8
U8 Drenge B - inde (2010) / efter ombrydning • Pulje 5
Outrup Kultur & Idrætscenter - Inde
Hjerting IF (1)
Outrup Kultur & Idrætscenter - Inde
20.
lørdag
11.50
Sædding/G IF
Herrer
U8
U8 Drenge B - inde (2010) / efter ombrydning • Pulje 5
Outrup Kultur & Idrætscenter - Inde
Sønderris SK
Outrup Kultur & Idrætscenter - Inde
20.
lørdag
14.15
Sædding/G IF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Privat
Guldager IC Kunstgræsbane
Varde IF
Guldager IC Kunstgræsbane
20.
lørdag
18.00
Sædding/G IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 / Træningskamp 11:11 • Privat
Guldager IC Kunstgræsbane
Esbjerg fB
Guldager IC Kunstgræsbane
21.
søndag
10.08
Sædding/G IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge - inde (2011) / efter ombrydning • Pulje 5
Guldagerhallen - Inde
Bramming B (2)
Guldagerhallen - Inde
21.
søndag
10.32
Sædding/G IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge - inde (2011) / efter ombrydning • Pulje 5
Guldagerhallen - Inde
Esbjerg IF 92 (1)
Guldagerhallen - Inde
21.
søndag
10.56
Sædding/G IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge - inde (2011) / efter ombrydning • Pulje 5
Guldagerhallen - Inde
Esbjerg IF 92 (2)
Guldagerhallen - Inde
21.
søndag
11.10
Sædding/G IF
Herrer
U8
U8 Drenge A - inde (2010) / efter ombrydning • Pulje 2
Lykkesgård-Hallen - Inde
Ribe BK
Lykkesgård-Hallen - Inde
21.
søndag
11.28
Sædding/G IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge - inde (2011) / efter ombrydning • Pulje 5
Guldagerhallen - Inde
Askov/Malt UI
Guldagerhallen - Inde
21.
søndag
11.36
Sædding/G IF
Herrer
U6
U6 Drenge - inde (2012) / efter ombrydning • Pulje 3
Guldagerhallen - Inde
Esbjerg fB (1)
Guldagerhallen - Inde
21.
søndag
13.00
Sædding/G IF
Herrer
Senior
Herresenior C - inde - Reg.-finale • Herresenior C - Pulje 1
Medius Holsted - Hal 3
FC Bovida (3)
Medius Holsted - Hal 3
21.
søndag
13.12
Sædding/G IF
Herrer
U6
U6 Drenge - inde (2012) / efter ombrydning • Pulje 3
Guldagerhallen - Inde
Sønderris SK (2)
Guldagerhallen - Inde
21.
søndag
14.00
Sædding/G IF
Herrer
Senior
Herresenior C - inde - Reg.-finale • Herresenior C - Pulje 1
Medius Holsted - Hal 3
Rødding IF
Medius Holsted - Hal 3
21.
søndag
14.20
Sædding/G IF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 4
Guldagerhallen - Inde
Agerbæk/Starup
Guldagerhallen - Inde
21.
søndag
14.40
Sædding/G IF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 4
Guldagerhallen - Inde
Gredstedbro B
Guldagerhallen - Inde
21.
søndag
15.00
Sædding/G IF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 4
Guldagerhallen - Inde
Sædding/G IF (1)
Guldagerhallen - Inde

facebook

RSS FEED