Menu
Klubnyt 28. januar kl. 20:28
SGI fodbold og Sønderris SK indgår samarbejde i seniorafdelingen
Klubnyt
03. januar kl. 21:10 U15 sagde TAK til Christina
Klubnyt
28. december kl. 21:24 Futsalstævne med højt humør
Klubnyt
21. december kl. 11:00 KAMPPROGRAM og RESULTATER for Futsal i juledagene
Klubnyt
17. december kl. 20:25 Sæsonafslutning i succesfuldt klubsamarbejde
Klubnyt
30. november kl. 20:42 Til kamp i Kasekalawe
Klubnyt
23. november kl. 15:15 ___________________________28. og 29. december 2017
Klubnyt
22. november kl. 20:13 Buster - Verdens mest priviligerede fodboldtræner
Klubnyt
19. november kl. 19:28 Neglebidende tæt afslutning sikrede endnu en tur i Jyllandsserien
Kommende hjemmekampe
Februar 2018
24.
lørdag
12.00
Sædding/G IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1 - Eliteserien (2005) 11M • Pulje 151
Guldager IC Kunstgræsbane
Varde IF
Guldager IC Kunstgræsbane
24.
lørdag
12.40
Sædding/G IF
Herrer
U6
U6 Drenge - inde (2012) / efter ombrydning • Pulje 3
Sønderris Hallen - Inde
Esbjerg fB (1)
Sønderris Hallen - Inde
25.
søndag
10.08
Sædding/G IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge - inde (2011) / efter ombrydning • Pulje 5
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
Askov/Malt UI
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
25.
søndag
10.24
Sædding/G IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge - inde (2011) / efter ombrydning • Pulje 5
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
Bramming B (2)
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
25.
søndag
11.20
Sædding/G IF
Herrer
U8
U8 Drenge A - inde (2010) / efter ombrydning • Pulje 2
Helle Hallen - Inde
Jerne IF
Helle Hallen - Inde
25.
søndag
11.28
Sædding/G IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge - inde (2011) / efter ombrydning • Pulje 5
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
Esbjerg IF 92 (1)
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
25.
søndag
11.30
Sædding/G IF
Herrer
U8
U8 Drenge B - inde (2010) / efter ombrydning • Pulje 5
Guldagerhallen - Inde
Hjerting IF (2)
Guldagerhallen - Inde
25.
søndag
11.36
Sædding/G IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge - inde (2011) / efter ombrydning • Pulje 5
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
Bramming B (2)
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
25.
søndag
11.50
Sædding/G IF
Herrer
U8
U8 Drenge A - inde (2010) / efter ombrydning • Pulje 2
Helle Hallen - Inde
Næsbjerg RUI
Helle Hallen - Inde
25.
søndag
12.00
Sædding/G IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge - inde (2011) / efter ombrydning • Pulje 5
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
Esbjerg IF 92 (2)
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
25.
søndag
12.10
Sædding/G IF
Herrer
U8
U8 Drenge B - inde (2010) / efter ombrydning • Pulje 5
Guldagerhallen - Inde
Fanø B
Guldagerhallen - Inde
25.
søndag
12.40
Sædding/G IF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 4
Tjæreborg Skoles Boldspilhal
Agerbæk/Starup
Tjæreborg Skoles Boldspilhal
25.
søndag
12.50
Sædding/G IF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 4
Tjæreborg Skoles Boldspilhal
Tjæreborg IF
Tjæreborg Skoles Boldspilhal
25.
søndag
13.00
Sædding/G IF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 4
Tjæreborg Skoles Boldspilhal
Holsted FB
Tjæreborg Skoles Boldspilhal
25.
søndag
13.30
Sædding/G IF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 4
Tjæreborg Skoles Boldspilhal
Tjæreborg IF
Tjæreborg Skoles Boldspilhal

facebook

RSS FEED