Menu

Henvendelser til bestyrelsen i SGI-fodbold

De forskellige poster i bestyrelsen er blevet besat på bedste vis, og vi håber at trænere, ledere og medlemmer oplever, at der er mulighed for en god dialog med bestyrelsen og at henvendelser besvares tilfredsstillende.

For at gøre arbejdsgangen så effektiv som muligt, vil vi her beskrive, hvordan henvendelser til bestyrelsen skal ske, og hvordan forventningerne skal være til hinanden i den anledning:

  • Henvendelse skal altid ske via de mailadresser som findes på www.sgi-fodbold.dk under punktet “Om klubben, trænere og ledere”.

  • Svar på henvendelser vil normalt ske hurtigst muligt, men forvent, at der godt kan gå nogle dage.

  • Vores kasserer bogfører bilag hver torsdag - herunder også refundering af udlæg. Når der indsendes beløb til refundering, vil bogføring således kunne forventes den førstkommende torsdag. Vær dog opmærksom på, at der kan være behov for at indhente accept fra andre først - f.eks. fra den materialeansvarlige.

  • Sørg i øvrigt for at sende henvendelser i god tid, så vi har mulighed for at undersøge de ting der måtte være behov for på tilstrækkelig god vis.

  • Skulle der undtagelsesvist være en hastesag, så suppler eventuelt mailen med en kort SMS eller et telefonopkald i tidsrummet 16.00 - 20.00.

Sig blot til, hvis der er spørgsmål til dette.

 

Bestyrelsen

SGI-fodbold

 

 

Kommende hjemmekampe
Januar 2018
19.
fredag
19.00
Sædding/G IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1 - Eliteserien (2005) 11M • Pulje 151
Guldager IC Kunstgræsbane
Vejle B
Guldager IC Kunstgræsbane
20.
lørdag
10.30
Sædding/G IF
Herrer
U15
Vinterturn: U15 Drenge Liga 3+4 (2003) 11M • Pulje 1
Guldager IC Kunstgræsbane
Rødding IF (U16)
Guldager IC Kunstgræsbane
20.
lørdag
11.20
Sædding/G IF
Herrer
U8
U8 Drenge B - inde (2010) / efter ombrydning • Pulje 5
Outrup Kultur & Idrætscenter - Inde
Hjerting IF (1)
Outrup Kultur & Idrætscenter - Inde
20.
lørdag
11.50
Sædding/G IF
Herrer
U8
U8 Drenge B - inde (2010) / efter ombrydning • Pulje 5
Outrup Kultur & Idrætscenter - Inde
Sønderris SK
Outrup Kultur & Idrætscenter - Inde
20.
lørdag
14.15
Sædding/G IF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Privat
Guldager IC Kunstgræsbane
Varde IF
Guldager IC Kunstgræsbane
20.
lørdag
18.00
Sædding/G IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 / Træningskamp 11:11 • Privat
Guldager IC Kunstgræsbane
Esbjerg fB
Guldager IC Kunstgræsbane
21.
søndag
10.08
Sædding/G IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge - inde (2011) / efter ombrydning • Pulje 5
Guldagerhallen - Inde
Bramming B (2)
Guldagerhallen - Inde
21.
søndag
10.32
Sædding/G IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge - inde (2011) / efter ombrydning • Pulje 5
Guldagerhallen - Inde
Esbjerg IF 92 (1)
Guldagerhallen - Inde
21.
søndag
10.56
Sædding/G IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge - inde (2011) / efter ombrydning • Pulje 5
Guldagerhallen - Inde
Esbjerg IF 92 (2)
Guldagerhallen - Inde
21.
søndag
11.10
Sædding/G IF
Herrer
U8
U8 Drenge A - inde (2010) / efter ombrydning • Pulje 2
Lykkesgård-Hallen - Inde
Ribe BK
Lykkesgård-Hallen - Inde
21.
søndag
11.28
Sædding/G IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge - inde (2011) / efter ombrydning • Pulje 5
Guldagerhallen - Inde
Askov/Malt UI
Guldagerhallen - Inde
21.
søndag
11.36
Sædding/G IF
Herrer
U6
U6 Drenge - inde (2012) / efter ombrydning • Pulje 3
Guldagerhallen - Inde
Esbjerg fB (1)
Guldagerhallen - Inde
21.
søndag
13.00
Sædding/G IF
Herrer
Senior
Herresenior C - inde - Reg.-finale • Herresenior C - Pulje 1
Medius Holsted - Hal 3
FC Bovida (3)
Medius Holsted - Hal 3
21.
søndag
13.12
Sædding/G IF
Herrer
U6
U6 Drenge - inde (2012) / efter ombrydning • Pulje 3
Guldagerhallen - Inde
Sønderris SK (2)
Guldagerhallen - Inde
21.
søndag
14.00
Sædding/G IF
Herrer
Senior
Herresenior C - inde - Reg.-finale • Herresenior C - Pulje 1
Medius Holsted - Hal 3
Rødding IF
Medius Holsted - Hal 3
21.
søndag
14.20
Sædding/G IF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 4
Guldagerhallen - Inde
Agerbæk/Starup
Guldagerhallen - Inde
21.
søndag
14.40
Sædding/G IF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 4
Guldagerhallen - Inde
Gredstedbro B
Guldagerhallen - Inde
21.
søndag
15.00
Sædding/G IF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 4
Guldagerhallen - Inde
Sædding/G IF (1)
Guldagerhallen - Inde

facebook

RSS FEED